W tym roku, po raz kolejny, Dzień Marynarza obchodzony będzie 25 czerwca. Twoja podróż – przedtem i teraz, podziel się swoimi wrażeniami z podróży

Podróż każdego marynarza jest inna ale wszyscy stoją przed podobnymi wyzwaniami. Kampanię Dnia Marynarza w 2022 roku prowadzimy pod hasłem „Twoja podróż przedtem i teraz, podziel się wrażeniami z podróży”, przyjrzymy się  podróżom marynarzy, czym są i jak zmieniają się w czasie i jaki ślad  pozostawiają w rzeczywistości marynarzy.

 

Ta kampania daje marynarzom szansę podzielenia się tym co wpływa na nich obecnie, niezależnie od tego czy jest to nierozwiązany kryzys dotyczący zmian załogi czy przyszłość związana z rozwojem technologii.

 

Poniżej wiadomość przekazana przez Kitack Lim’a – Sekretarz Generalnego IMO ( wiadomość wideo można odtworzyć ze strony internetowej IMO):

 

Panie i Panowie,

 

25 czerwca , po raz dwunasty obchodzimy Międzynarodowy Dzień Marynarza.

 

Od czasu jego ustanowienia, w 2011 roku, dzień ten zwracał uwagę opinii publicznej na wkład marynarzy w całą globalną społeczność a tegoroczny temat poświęcony jest rejsom morskim i podróżom.

 

Każdego dnia setki tysięcy marynarzy pływa na statkach, podczas gdy inni mają zasłużoną przerwę – przygotowując się do kolejnej podróży. Ich statki są kluczowymi motorami światowego handlu i silnikami globalnej gospodarki, przewożąc ładunki takie jak żywność, leki, elektronikę i wiele innych.

 

Bez marynarzy nie byłoby żeglugi, a ten dzień, każdego roku, daje nam szansę na okazanie  uznania i oddanie hołdu marynarzom na całym świecie, niezależnie od ich podróży. Żegluga i zew oceanów tworzą sposób na życie. Jest to znacząca, ważna kariera, która zapewnia solidne podstawy do życia i oferuje nieskończone możliwości uczenia się i rozwoju.

 

Ten szlachetny zawód jest czymś, co jest mi bliskie i dla wielu z nas nasze podróże są początkiem trwającej całe życie podróży morskiej.

 

Moja własna podróż morska wzbogaciła moje życie. Pozwoliła mi zdobyć umiejętności marynarza na statkach a następnie wykorzystać tę wiedzę i to doświadczenie na lądzie. Moja podróż zaprowadziła mnie od służby jako kadet Koreańskiej Akademii Morskiej do studiowania na Światowym Uniwersytecie Morskim. Pracowałem w Ministerstwie Oceanów i Rybołówstwa Republiki Korei i reprezentowałem mój kraj jako delegat na posiedzeniach Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO). Zanim doszedłem do mojej obecnej funkcji Sekretarza Generalnego IMO byłem szefem Zarządu Portu w Pusan.

 

Podróż każdego marynarza jest wyjątkowa. Jednak wiele wyzwań i możliwości jest wspólnych.

 

Po 2 latach pandemia Covid-19 nadal stanowi wyzwanie dla środowiska pracy, z ciągłymi trudnościami w przeprowadzeniu zmian załogi oraz uzyskaniem dostępu do opieki medycznej i urlopu na lądzie. IMO nadal wzywa państwa do wspierania marynarzy poprzez uznanie ich za kluczowych pracowników, tak aby każda podróż morska mogła odbywać się na spokojnych wodach.

 

W tegorocznym Dniu Marynarza patrzymy również w przyszłość. Nowe technologie, nowy sprzęt i potrzeba uczynienia żeglugi bardziej ekologiczną przynoszą nowe wyzwania i stwarzają nowe możliwości. Jestem pewien, że im sprostacie i w nadchodzących latach utorujecie drogę do bardziej zrównoważonej żeglugi.

 

Tematem tegorocznego Dnia Marynarza jest „Twoja podróż – przedtem i teraz. Podziel się swoimi wrażeniami z podróży” i zapraszamy Was do podzielenia się w mediach społecznościowych  zdjęciami ze swojej pierwszej i tej ostatnie podróży.

 

Być może jesteś nowy w tym zawodzie a być może pływasz od dziesięcioleci. Chcemy się o tym dowiedzieć od Ciebie. Oznacz Tag IMO w swoich postach abyśmy mogli zobaczyć jak daleko zaszedłeś w swojej podróży i świętować Twoje postępy.

 

Zapraszamy wszystkich, niezależnie od tego czy jesteś marynarzem czy chcesz złożyć im hołd, do skorzystania z : hasztag #SeafarerJourney .

 

Z niecierpliwością oczekujemy na Wasze zdjęcia,  czytanie Waszych komentarzy i dzielenie się radością naszej wspólnej podróży.

 

Hasztag kampanii

 

#SeafarerJourney jest nowym hasztagiem kampanii 2022 roku

 

W tym roku prosimy marynarzy o zrobienie dwóch zdjęć, jednego z pierwszej podróży i drugiego z najnowszej, ostatniej i opowiedzenie nam co się w międzyczasie zmieniło. Czy żegluga jest bardziej ekologiczna? Czy technologia jest lepsza? Czy jesteś lepiej wykwalifikowany? Czego się nauczyłeś?

 

Ten hasztag może być używany przez każdego kto angażuje się w kampanię aby oddać hołd marynarzom.

 

Sami marynarze mogą go używać do prezentacji zdjęć ze swoich podróży.

 

Wszystkie platformy mediów społecznościowych IMO są używane ale za większość aktywności odpowiadają Twitter, Facebook i Instagram.

 

Tłumaczenie artykułu ze strony internetowej Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).

 

wellmedia