O nas

ORGANIZACJA MIĘDZYZAKŁADOWA NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” MARYNARZY I RYBAKÓW

Jeżeli jesteś już marynarzem lub właśnie rozpoczynasz swoją niełatwą karierę pamiętaj, że nie jesteś i nie powinieneś być sam. Niewykluczone, że przez całe swoje zawodowe życie nie będziesz nas potrzebował, bo masz szczęście pracować na „dobrych statkach” – u uczciwych armatorów. I tego Ci z całego serca życzymy. Jednak może też być tak, że zupełnie nie z Twojej winy wpadniesz w tarapaty, z których samodzielnie trudno będzie się wyplątać.
I po to masz swój Związek Zawodowy.

Członkostwo w OM NSZZ SOLIDARNOŚĆ MARYNARZY I RYBAKÓW jest otwarte dla wszystkich marynarzy i rybaków zatrudnionych przez armatorów lub pracodawców zagranicznych. Przystępując do naszej Organizacji automatycznie stajesz się członkiem ITF i ETF.

Ludzie morza pracujący za granicą powinni posiadać miejsce, w którym mogą się zwrócić o pomoc. Organizację niezależną od pracodawców,  która godnie ich reprezentuje.

Chcesz wspomóc realne działania eliminujące nieuczciwość, która spotyka lub może spotkać w przyszłości wielu marynarzy na świecie?

Należąc do ITF i ETF wspierasz te działania.

Przystępując do naszej organizacji stajesz się także członkiem ITF (Międzynarodowa Federacja Transportowców) i ETF (Europejska Federacja Transportowców).

marynarz-logo