Europejska Federacja Transportowców (ETF) rozpoczyna badanie czego sektor transportu potrzebuje aby stać się bardziej atrakcyjnym dla kobiet

Europejska Federacja Transportowców (ETF) rozpoczyna badanie czego sektor transportu potrzebuje aby stać się bardziej atrakcyjnym dla kobiet

Z okazji Światowego Dnia Godnej Pracy, który był obchodzony 7 października 2019 roku, ETF uruchomiła ankietę online na temat tego jak sprawić aby transport był bardziej odpowiedni dla zatrudnionych w nim kobiet.
Celem ankiety jest zgromadzenie danych i doświadczeń kobiet pracujących w sektorze transportowym oraz dowiedzenie się co może sprawić, że praca w transporcie będzie dla nich bardziej atrakcyjna.

Ankieta internetowa jest skierowana do kobiet pracujących we wszystkich sektorach transportu w Europie i będzie dostępna do 29 listopada 2019 roku.

Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do rozwinięcia wizji ETF jak sprawić aby sektor transportowy był odpowiedni do pracy dla kobiet i podniesienia świadomości wśród obywateli i decydentów politycznych Unii Europejskiej (UE) na temat rzeczywistych przyczyn niskiego wskaźnika udziału kobiet w transporcie, ze szczególnym skupieniem się na młodych kobietach w transporcie.

Sektor transportowy jest przemysłem nadal zdominowanym przez mężczyzn. Tylko około 22% pracowników to kobiety. Odsetek ten wzrasta a kobiety stają się ważną częścią pracowników transportu. Jednak w praktyce niewiele się zmienia w środowisku pracy i warunkach dla kobiet zatrudnionych w transporcie.

ETF uważa, że sektor transportu musi być bardziej przystosowany do zatrudnionych w nim kobiet. Poprawa jakości pracy i jej dostępność dla kobiet ma zasadnicze znaczenie jeśli kobiety mają budować swoją karierę zawodową w profesji transportowej. Dlatego konieczne są istotne zmiany warunków pracy, dostępu do przyzwoitych udogodnień i bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Lepsze i bardziej atrakcyjne miejsca pracy są korzystne dla wszystkich pracowników !

Gdzie można uzyskać dostęp do ankiety online.

Znajduje się także na stronie ETF

Aktualizacje kampanii można śledzić na stronie Komitetu ds. Kobiet ETF na Facebooku oraz na Twitter.